ÁČKO

FESTIVAL
ŠTUDENTSKÝCH
FILMOV

Novinky

OZVENY ÁČKA 2017

Špeciálna cena Critic’s choice na Áčku

22. september 2017

Áčko bude mať tento rok nové ocenenie. Československá porota filmových kritikov bude vyberať víťazný film z rovnakého výberu ako Hlavná porota. Na to najlepšie zo študentskej filmovej tvorby však prinesú iný pohľad. Cena Critic’s choice po prvýkrát na Áčku v zastúpení - Zuzana Sotáková, Miloš Krekovič a Kamil Fila.


Zuzana Sotáková

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a ku skutočnej žurnalistike sa dostala počas niekoľkoročnej stáže v denníku Pravda. Písala scenár relácie o divadle Na doskách pre STV 2, neskôr pracovala ako redaktorka kultúry v Hospodárskych novinách. Popri tom sa venovala písaniu pre rôzne portály a periodiká alebo organizácii kultúrnych akcií. V súčasnosti pôsobí ako stabilná polovica redakcie filmového mesačníka Film.sk, ktorý na nový rok chystá veľké zmeny.

Miloš Krekovič

Miloš Krekovič vyštudoval estetiku a filozofiu. V médiach sa pracovne pohybuje už šesť rokov. V minulosti pracoval ako redaktor kultúry v časopise Žurnál a denníku SME. V súčastnosti je reportérom Denníka N a primárne sa venuje filmovej kritike.

Kamil Fila

Kamil Fila pracoval v médiách už počas jeho vysokoškolského štúdia filmu a filozofie. Od roku 2000 publikoval v rôznych študentských periodikách,neskôr pôsobil v niekoľkých internetových časopisoch (Filmpub, Filmweb, Moviezone, Inzine) a prispieval do niekoľkých alternatívnych kultúrnych periodík (Film a doba, Živel). Od roku 2003 bol externistom filmového mesačníka Cinema. Od roku 2005 pôsobil ako redaktor časopisu Cinepur. V roku 2013 dostal novinársku cenu Křepelka v interpretácií diel Márie Poledňákovej, Jiřího Vějdelka a Avatara.

Organizátor
Spoluorganizátor
Podujatie finančne podporili
Hlavní partneri