VEĽKÁ POROTA

Veľká porota festivalu rozhoduje o udelení všetkých štatutárnych cien festivalu.
Je zložená zo 7 profesionálov pôsobiacich v audiovizuálnom prostredí na Slovensku, či v zahraničí.
Ivo_Brachtl-modified
Ivo Brachtl
(Slovenská asociácia producentov v audiovízii)

Ivo Brachtl je talentovaný režisér, kameraman, strihač a filmový producent. V roku 1991 založil súkromnú firmu Brachtl – audiovizuálna tvorba, ktorá produkuje dokumentárne, propagačné a inštruktážne filmy. V rokoch 1998–2003 pôsobil ako pedagóg na Katedre dokumentárnej tvorby VŠMU v Bratislave a od roku 2001 vyučuje na VŠVU v Bratislave. Spolupracoval s Dežom Ursinym, pričom s ním pracoval na jeho najdôležitejších dokumentárnych filmoch.
Jan_Bernard
Jan Bernard
(pedagóg FAMU) 

Jan Bernard je filmový teoretik a historik, ktorý svoju kariéru začal po štúdiu na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovy, kde sa venoval dejinám a teórii filmu a divadla. V rokoch 1975-1987 pracoval v bývalom Československom filmovom ústave ako výskumník a neskôr organizoval a vyučoval v Rade československých filmových klubov. V rokoch 1993 až 1999 zastával post dekana pražskej FAMU a dodnes pôsobí ako pedagóg na tejto inštitúcii. Jeho odbornosť zahŕňa dejiny filmových teórií, základy filmového jazyka, aplikáciu estetických kategórií vo filme a všeobecný záujem o mediálnu problematiku.
Koloman_Galbavý-modified
Koloman Galbavý
(riaditeľ festivalu Etnofilm)

Koloman Galbavý je absolventom VŠMU s odborom Produkcia a distribúcia filmového umenia a multimédií. Jeho kariéra zahŕňa aj prácu na Ministerstve kultúry Slovenskej republiky, kde zastával pozície generálneho štátneho radcu a riaditeľa protokolu. V súčasnosti je Koloman Galbavý riaditeľom medzinárodného filmového bienále dokumentárneho etnologického filmu – Etnofilm. Koloman Galbavý má bohaté skúsenosti v organizovaní rôznych významných podujatí, vrátane inaugurácií prezidentov, návštev významných osobností a diplomatických stretnutí. Okrem toho, aktívne pôsobil aj v medzinárodnom kontexte, zúčastňujúc sa na rôznych producentských a manažérskych aktivitách vo viacerých krajinách, vrátane Rakúska, USA a Francúzska.
Alexandra_Gojdičová-modified
Alexandra Gojdičová
(Asociácia slovenských filmových strihačov)

Alexandra Gojdičová je slovenskou strihačkou, ktorá získala svoje vzdelanie na Filmové a televízne fakulte Akadémie múzických umění (FAMU). Je známa pre svoju úspešnú spoluprácu s režisérkou Vierou Čakányovou na niekoľkých významných filmových projektoch, medzi ktoré patrí “Alda,” “Slovensko 2.0,” a “Poznámky z Eremocénu.” Spolu s Vierou Čakányovou založili produkčnú spoločnosť, čo svedčí o ich odhodlaní prispievať k rozvoju slovenskej filmovej tvorby. Alexandra Gojdičová je aktívnou členkou ASFS, čo jej umožňuje zdieľať skúsenosti a spolupracovať s inými odborníkmi v oblasti strihu.
Radka_Šišuláková-modified

Radka Šišuláková
(Asociácia slovenských kameramanov)

Radka Šišuláková je talentovaná dokumentaristka a kameramanka, ktorá získala svoje vzdelanie na VŠMU. Dokončuje práce na dokumentárnych filmoch “Becoming Ema” (réžia: Patricia Drati), “It’s Not Your Fault” (réžia: Paula Ďurinová) a “Ještě nejsem, kým chci být” (réžia: Klára Tasovská). Radka Šišuláková sa tiež pravidelne angažuje v tvorbe televíznych seriálov a dokumentárnych programov.
Jej schopnosť priblížiť príbehy a zachytiť hlboké ľudské emócie cez kameru ju robí výnimočnou v oblasti dokumentárnej tvorby. Okrem toho stála za kamerou pri natáčaní časti dokumentárneho seriálu “Budujeme Slovensko” pre RTVS. Popritom sa stále príležitostne venuje tvorbe televíznych seriálov a dokumentov.

Evita_Twardzik-modified
Evita Twardzik
(TV Markíza)

Evita Twardzik je známa svojou prvou knihou s názvom “Všetko alebo nič,” ktorá bola vydaná v roku 2007 a neskôr zfilmovaná. Tento príbeh o postavách Linde, Vande a Jakubovi sa stal bestsellerom a filmové spracovanie tejto knihy sa stalo veľkým úspechom v slovenských kinách, pričom jeho televízna premiéra dosiahla rekordnú sledovanosť. Okrem svojej autorskej kariéry je Evita Twardzik aj šéfredaktorkou populárneho ženského magazínu s názvom “Evita,” ktorý vyniká v predaji medzi lifestylovými mesačníkmi. V oblasti filmu má na konte ďalšie úspešné projekty, vrátane filmov “Príliš osobná známosť” a “V lete ti poviem, ako sa mám.” Jej príspevok k filmovej tvorbe zaznamenal výrazný úspech a získal si pozornosť širokej verejnosti. V súčasnosti sa venuje aj seriálovej tvorbe pre televíziu Markíza.
Scarlett_Čanakyová-modified
Scarlett Čanakyová
(Literárny Fond)

Scarlett Čanakyová je talentovanou absolventkou VŠMU so špecializáciou v oblasti dramaturgie a scenáristiky. Jej scenáristická kariéra začala v roku 2002, keď spolupracovala s režisérom Jurajom Nvotom na významnom projekte, ktorý označuje za svoj scenáristický debut. Momentálne pôsobí ako scenáristka v RTVS a je jednou z tvorcov seriálu “Niekde v Európe.” Tento seriál, na ktorom pracovala, sa chystá na svoju premiéru túto jeseň. Okrem toho sa stala aj jednou z dramaturgičiek na filme s názvom “Cigán.”