MALÁ POROTA

Malá porota festivalu rozhoduje o zaradení resp. nezaradení prihlásených filmov do súťažného pásma.
Je zložená z 5 členov, doktorandov alebo absolventov Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.
Tomas Danay photo-modified
TOMÁŠ DANAY
(režisér, animátor)

Tomáš je doktorandom Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, kde vyučuje počítačovú animáciu v Ateliéri animovanej tvorby. Pracoval na rôznych projektoch (napr. Harry Potter a dary smrti, The Green Hornet, Xibalba…) V rokoch 2019 až 2024 je zároveň programový riaditeľ medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti a mládež BAB (Biennial of Animation Bratislava).
Martin Rau
MARTIN RAU
(kameraman)

Martin je absolventom VŠMU, kde študoval kameramanskú tvorbu a fotografiu. Ako hlavný kameraman spolupracoval s režisérom Petrom Bebjakom na filmoch Smršť či Trhlina. Taktiež sa podieľal na tvorbe televíznych seriálov ako Za sklom, Mordparta, Kriminálka Anděl a mnoho ďalších.
Žofia_Ščuroková
ŽOFIA ŠČUROKOVÁ
(študentka filmovej teórie)

Žofia je študentkou piateho ročníka katedry filmových štúdií na FTF VŠMU. V roku 2021 absolvovala stáž v kurátorskej organizácii Are (are-events) pod vedením Zuzany Blochovej a Edith Jeřábkovej v Prahe. V roku 2021 sa produkčne sa podieľala na festivale Mesiac fotografie. V roku 2022 publikovala v Kino-Ikone štúdiu Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie: Komparatívna štúdia systému podpory kinematografie z verejných zdrojov.
Maximilián_Hrmo
MAXIMILIÁN HRMO
(študent filmovej teórie)

Maximilián je študentom tretieho ročníka katedry filmových štúdií na FTF VŠMU. V profesijnom živote by sa v budúcnosti rád venoval publicistike. Vo voľnom čase sa venuje beletristickému písaniu, čítaniu, fotografii a štúdiu filmu.  
Katarína_Hrašková
KATARÍNA HRAŠKOVÁ
(študentka filmovej teórie)

Katarína je študentkou druhého ročníka katedry filmových štúdií na FTF VŠMU. Vo Zvolene založila filmový klub, ktorý viedla či už dramaturgicky alebo strategicky 5 rokov, čo podporilo jej zanietenú lásku k filmu. Momentálne svoju energiu, okrem školy, investuje do „niche“ filmovej distribúcie, kde rieši PR, umelecký charakter alebo sociálne média.
Eduard_Slamka-modified
EDUARD SLAMKA
(študent filmovej teórie)

Eduard je študentom tretieho ročníka katedry filmových štúdií na FTF VŠMU. Jeho zameraním na VŠMU je ovplyvňovanie slovenskej spoločnosti našou audiovíziou, čomu sa venuje aj vo svojej bakalárskej práci. Na projektoch sa však zúčastňuje aj aktívne ako lokačný manažér, čo mu ponúka iný pohľad na audiovizuálne diela.